تلفن : 09120130240
ایمیل: onlinepayamak@yahoo.com
قوانین عمومی
– کلیه پیامک ها با محتوای غیر اخلاقی ، توهین ، شوخی ، جوک ، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه ، سرکار گذاشتن از طریق پیامک ( حتی دوستان و آشنایان ) ، اخاذی ، ارسال پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها ( همراه اول و ایرانسل ) و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد .
– کلیه پیامک ها در حوزه پزشکی ، پیراپزشکی ، دارویی ، آرایشی – بهداشتی ، ترک اعتیاد و … بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت و نامه کتبی از سازمان نظام پزشکی کشور
– ارائه تسهیلات و وام های بانکی ، خرید و فروش فیش حج ، تور های داخلی و خارجی بدون مجوز .
– هرگونه پیامک که با اصول و مباني دين اسلام و قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مغايرت داشته باشد .
– پیامک هایی که باعث تشويش اذهان عمومي گردد و به اخلاق حسنه حاكم بر جامعه آسيب رساند .
– پیامک هایی که با سياستهاي فرهنگي ، اجتماعي و اقتصادي كشور مغايرت داشته باشد ارسال پيامک هاي جعلي از طرف شرکت ها و بانک ها با محتواي مشترک گرامي شما برنده …. شده ايد و … ارسال هرگونه پيامک از طرف نهاد هاي دولتي و امنيتي مانند مخابرات ، وزارت اطلاعات ، نيروي انتظامي و … تبليغ وب سايت ها، سرويس ها و يا کالاهايي که بر خلاف قوانين جمهوري اسلامي ايران مي باشند .
– به دليل فيلترينگ شديد مخابرات ، کاربر موظف است قبل از ارسال پيام انبو ه، يک بار به صورت تست ، متن مورد نظر را بر روي گوشي همراه خود ارسال نموده و از رسيدن آن به گوشي اطمينان حاصل فرمايد .

– در صورت فيلتر شدن پيام ها ، اين سامانه مسئوليتي بر عهده نمي گيرد .
– امکان بازگشت هزینه پیامک های ارسال شده به حساب کاربری یا شخص به هیچ صورت امکان پذیر نمیباشد
– امکان بازگشت شارژ موجودی پنل کاربری به حساب شخص به هیچ صورت امکان پذیر نمیباشد
– امکان بازگشت هزینه اشتراک پنل کاربری به حساب شخص بعد از ۷۲ ساعت ابتدایی خرید به هیچ صورت امکان پذیر نمیباشد
– نمایندگان به هیچ عنوان حق استفاده از نام مخابرات یا سامانه پیامک مخابرات در وبسایت ها و سامانه های خود ندارد ، در صورت استفاده نمایندگی مسدود خواهد شد
– ساعات ارسال پیامک بین ۸ صبح الی ۲۰ میباشد ، پیامک خارج این ساعات مسئولیت ارسال نشدن پیامک با مشترک است
– قوانین ارسال پیامک را سازمان تنظیم مقررات رادیویی تایین کرده و هر زمان میتواند توسط سازمان مربوطه تغییر پیدا کند

– پذیرش موارد فوق در هنگام ثبت نام و رعایت آن در هنگام استفاده از سامانه بر تمام کاربران و نمایندگان ضروري می باشد و در صورت عدم رعایت آن ، تمامي مسئوليت متوجه خود فرد خواهد بود .

آخرین تغییر : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲

 

موارد امنیتی
– بهتر است بدانید روزانه بیش از ۳ پنل کاربری به دلیل رعایت نکردن موارد فوق توسط سیستم هوشمند مانیتورینگ مسدود می گردد . تمامی کاربران موظف هستند از طریق بخش ارسال مدارک ، هویت خود را در سامانه احراز نمایند در غیر این صورت پنل آن ها مسدود خواهد شد . در صورت درخواست مقامات قضایی ، سامانه موظف است اطلاعات کاربر خاطی را تحویل دهد .
– تمامی کاربران خود را با تماس تلفنی و دریافت مدارک شناسایی کنید ، موارد بسیاری رخ داده است که به دلیل تخلف کاربران و مشخص نبودن هویت کاربر ، نماینده به دادگاه احضار شده است . مانیتور کردن پیامک های ارسالی و توجیه کاربران ، از وظایف مهم نمایندگان می باشد .
– پذیرش موارد فوق در هنگام ثبت نام و رعایت آن در هنگام استفاده از سامانه بر تمام کاربران و نمایندگان ضروري می باشد و در صورت عدم رعایت آن ، تمامي مسئوليت متوجه خود فرد خواهد بود .

آخرین تغییر : ۱۳۹۴/۰۶/۲۲

 

ثبت شکایات

جهت ثبت شکایت بصورت سیستمی و حضوری از قسمت تماس با ما اقدام شود